Vintage fair ja kulmu kortsutama panevad reklaampampaaniad

Mostly old vehicles @ Tallinn Vintage fair

 White bunny horde

Okei, nüüd natukene möla reklaamplakatite teemal (küll juba iganenud teemad, aga ma pole vahepeal postitanud ja mind isiklikult endiselt närivad):

 Koguperepidu – Puude taga on inimene

Esimese hooga ei saanud ma päris hästi ürituse pealkirjale pihta. Mis mõttes puude taga on inimene? Kas see siis tähendab, et seal metsa taga naaberkülas elavad tondid on ka inimesed, mitte mingid barbarid? Või tuleks „metsa taga“ elavate naaberrahvuste suhtes samuti heatahtlik olla, sest ka nood on inimesed? Ühesõnaga, kõige pealt ma arvasin, et tegemist on järjekordse „erinevus rikastab“ kampaaniaga. Vot nii juhtub, kui keel on selline, et ei ole kirjapildis võimalik eristada kas kirjutaja mõtles puude all puid või puuet :p Noh tegelikult ju naljakas sõnademäng niiviisi kokku. Naersin omaette päris tükk aega kui poindile lõpuks pihta sain.

Kui esimene plakat oli pigem muhelema ajav, siis järgmine tekitas minus vähemasti negatiivset emotsiooni:

 Tule tööle Prismasse!
„Ülemusega saab rääkida nagu tavalise inimesega. Ei ole hirmu!“
Prisma pakub kogemustega müüja-kassiiridele tööd. Lisaks pakume ka inimlikku suhtumist. Prismas oskavad isegi ülemused normaalselt käituda. Küsi lisa…

Mida ütleb selline reklaam meie üldise töökultuuri kohta Eestis? Minule tekitab see vaimusilma pildi sellest kuidas tavatöötaja on mingi õnnetu õigusteta olend, kelle vastu puudub nii ülemustel kui ühiskonnal austus ning keda pidevalt jalge alla trambitakse. Kuid oodake ometi! Lõpuks ometi on ilmunud meie turule kaubanduskett, kus müüjanna ei peagi igal hommikul kabuhirmus tööle minema, sest juhtumisi on tema ülemus ka inimene, mitte mõni rahaahne piitsaga kubjas. Ehk lubatakse seal isegi vajadusel haiguslehele jääda kui vaja peaks olema ning seda ilma kartuseta, et terveks saades enam töökohta polegi. Vot milline progress siis.

Ilmselt salvas mind see reklaam nii kõvasti kuna mul on tekkinud tunne, et nö „lihtsa“ töö tegijat Eestis absoluutselt ei austata, kuigi tegemist on igati ausate ja vajalike ametitega. Mida kõik need firma juhid, tähtsad ametnikud ja muud kõrgelt tasustatud paberi liigutajad küll ometi peale hakkaksid kui poleks enam neid halvasti lõhnavate autodega prügivedajaid, kes nende prahi minema veaksid, alampalgalisi koristajaid, kes nende majad, kontorid ja linnapildi puhtana hoiaksid, 12 tunniseid vahetusi ja ebaviisakaid kliente taluvaid tütarlapsi, kes neile nende hommikukohvi serveeriksid, või torulukkseppasid, kes nende umbes kanalisatsioonid uuesti korda teeksid. Ma ei saa aru miks kõik sääraseid vajalikke ameteid pidavad inimesed inimrämpsuks tembeldatakse, neid mõnitatakse ja neile absoluutselt palka ei taheta maksta, sest olgem nüüd ausad, need ei ole mitte ühestki küljest vaadates LIHTSAD tööd. Rohkem austust ja hoolivust oma kaasinimeste vastu paluks… ja ainult idioot hirmutab oma lapsi, et kui nad korralikult ei õpi, siis saavad neist koristajad või prügivedajad. Kõik ei saagi firmajuhid või teab mis „tähtsad“ ninad olla, sest keegi peab ju töö ka ära tegema. Võiks siis ju ka neisse inimestesse normaalselt suhtuda eks.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s